fbpx

TERAPIA CZASZKOWO-KRZYŻOWA

Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na delikatnym dotyku, który przywraca równowagę całego organizmu.

Terapia opiera się na założeniu, że w organizmie człowieka wszystko jest ze sobą połączone, a osią tego systemu jest układ czaszkowo-krzyżowy. Między czaszką a krzyżem krąży płyn mózgowo-rdzeniowy, który ma swój prawidłowy rytm. Jeśli gdzieś w organizmie powstaje zaburzenie (np. w wyniku przewlekłego stresu lub urazu), to płyn nie może krążyć, pojawia się ból i rozmaite dolegliwości.

Zabieg terapii czaszkowo-krzyżowej polega na manualnym identyfikowaniu i „rozpuszczaniu” blokad w ciele, które zaburzają prawidłowy rytm krążenia płynu mózgowo-rdzeniowego. Usuwając blokady, terapia przywraca równowagę między układem nerwowym, trzewnym i hormonalnym, i odpowiada za regenerację całego organizmu.

Terapia jest całkowicie bezbolesna. Dotyk w terapii czaszkowo-krzyżowej jest bardzo delikatny – to jest 5 gramów dotyku. Dotyka się całe ciało, od czaszki, poprzez klatkę piersiową, przeponę i miednicę po kość krzyżową. Ciało reaguje na ten rodzaj dotyku bardzo skutecznie, o czym mogą świadczyć odczucia, które mogą pojawić się w trakcie zabiegu.

Wraz z „rozpuszczeniem” energetycznych blokad mogą się pojawić silne emocje, np. chęć płaczu, a także mrowienie czy drżenie ciała. Po zabiegu potrzebny jest czas na dojście do siebie. Efektem jest zawsze wyciszenie układu nerwowego, odzyskanie spokoju. Rezultaty są widoczne po pierwszej sesji, jednak wyregulowanie rytmu płynu czaszkowo-rdzeniowego i rozluźnienie powięzi następuje po cyklu zabiegów.

terapia czaszkowo krzyżowa

W jakich schorzeniach może pomóc terapia czaszkowo-krzyżowa?

Terapia czaszkowo-krzyżowa przyśpiesza leczenie i przynosi ulgę w następujących dolegliwościach:

N

zmiany zwyrodnieniowe lub pourazowe narządów ruchu: kości, stawów i mięśni,

N

bóle głowy i migreny, bóle kręgosłupa, w tym bóle niewiadomego pochodzenia,

N

traumy związane z wszelkimi nagłymi wypadkami, w tym traumy porodowe,

N

obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe u dzieci,

N

nadpobudliwość, w tym ADHD,

N

stany przemęczenia, zaburzenia snu, kłopoty z koncentracją,

N

problemy emocjonalne i psychiczne, depresja, lęki i nerwice,

N

padaczka,

N

autyzm,

N

alergie,

N

dolegliwości układu trawiennego, w tym nietolerancje pokarmowe,

N

niska odporność objawiająca się częstymi przeziębieniami,

N

i wiele innych.

Przeciwwskazania do terapii czaszkowo-krzyżowej to ostre stany zapalne wymagające pilnej interwencji lekarskiej, zatrucia, zaburzenia świadomości, tętniaki, zapalenie opon mózgowych oraz aktywne fazy schorzeń psychicznych.

Jak się przygotować?

Zabieg trwa około 1,5 h. Spotkanie rozpoczyna wywiad. Sesja przebiega w pozycji leżącej na łóżku do masażu. Po sesji potrzebujesz dojść do siebie, napić się wody. Zawsze zapraszam na cykl spotkań, których liczba zależy od stopnia dolegliwości. Wszystkie sesje odbywają się w ubraniu. Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do zabiegów.

Umów wizytę dzwoniąc pod numer 510 80 83 85

Wysłucham Cię uważnie i dobiorę metodę, która da najlepszy efekt – pozwoli Ci się zrelaksować, zmniejszyć lub pozbyć się dolegliwości.

Gabinet terapii holistycznych

DOTYK SPOKOJU

Magdalena Krzyżowski

Godziny otwarcia:
poniedz., środa, piątek 09:00-16:00
wtorek, czwartek 9:00 – 20:00
ul. Tatrzańska 21a/33
93-219 Łódź

Tel: 510 80 83 85
E-mail: kontakt@dotykspokoju.pl